• 00Days
  • 00Hours
  • 00Minutes
  • 00Seconds

dr n.med. Mariusz Duda, DICOI, prof. wiz. SSU

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalista chirurg stomatolog, organizator i autor szkoleń oraz publikacji z zakresu implantologii. Diplomate ICOI. Wykładowca i kierownik naukowy polskiej edycji Curriculum Implantologii. Prowadzi Klinikę Implantologii w Katowicach. Redaktor polskiej edycji „Implantologii Stomatologicznej” M. Blocka. Przedstawiciel Polski w Ambassadors’ Circle ICOI, międzynarodowy egzaminator w dziedzinie implantologii stomatologicznej – przedstawiciel Polski w Advanced Credential Comission ICOI – Komisji Egzaminacyjnej dla nadawania międzynarodowych umiejętności w implantologii stomatologicznej. Redaktor naczelny „Implantologii Stomatologicznej”, członek Rady Naukowej „Implant Dentistry”. Prezydent PSI, wiceprezydent ICOI na Polskę.

dr Ady Palti, DICOI, prof. NYU

Były prezydent DGOI oraz ICOI i EAOI. Założyciel Videnti Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii w Baden-Baden w Niemczech. Od 1984 roku prowadzi praktykę w Kraichtal w Niemczech. Ukończył studia podyplomowe z zakresu implantologii w Instytucie Misch w USA. Profesor na Uniwersytecie Goldmana w Bostonei, NYU, czy na uniwersytecie w Bukareszcie. Szczególnie interesuje się implantacją natychmiastową z natychmiastowym obciążeniem, planowaniem, augumentacją kości. Autor wielu publikacji o tej tematyce, od ponad 10 lat wykładowca międzynarodowych kongresów. Włada płynnie językiem niemieckim, angielskim, francuskim, hebrajskim i rumuńskim.

dr Frank Zastrow

Dr. Frank Zastrow jest założycielem Akademii BBA (www.bba-academy.com)  i doświadczonym chirurgiem stomatologicznym. Był starszym wykładowcą w klinice Schloss Schellenstein w Niemczech u Profesora Fouada Khoury’ego, a od 2012 jest właścicielem prywatnej kliniki Dr. Zastrow & colleagues w Wiesloch w Niemczech. Jest międzynarodowym wykładowcą i założycielem międzynarodowej grupy na Facebooku- REAL BONE BUILDERS. -platformy zrzeszającej ponad 12.000 lekarzy na całym świecie, którzy koncentrują się na augmentacji kości w podejściu biologicznym (BBA Concept) oraz rekonstrukcji ciężkich ubytków wewnątrzustnych z wykorzystaniem autogennej kości i tkanek.

Dr Alain Simonpieri

Specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej
Kontakt: 0033 6 16 33 54 76; email:alainsimponpieri@yahoo.com

Profesor na Katedrze Chirurgii Stomatologicznej, University Federico II, Neapol (Włochy)
Studia podyplomowe z zakresu Protetyki, Chirurgii oraz Implantologii, Marsylia (Francja)
Studia podyplomowe z zakresu Chirurgii oraz protetyki opartej na implantach, Nowy Jork (USA)
Studia podyplomowe z zakresu Estetyki w uzupełnieniach stałych, Nowy Jork (USA)
Studia podyplomowe z zakresu Periodontologii, Paryż (Francja)
Dyplom z Implantologii, Implanty oraz podnoszenie dna zatoki, Paryż (Francja)
Prezydent SENAME
Członek ICOI oraz Europejskiego Stowarzyszenia NYC (USA)
Ekspert Dental Xp (USA)
Międzynarodowy wykładowca: Systemy Biotech Dental & PRF
Dwie nagrody przyznane prze ICOI (2008, 2009) za publikacje dotyczące implantów stomatologicznych
Prywatna praktyka w Beausoleil i Marsylii (Francja)
Założyciel Instytutu Implantologii Estetycznej (Marsylia)
Współtwórca technik Fast Guide i szczotkowania
Wiele narodowych i międzynarodowych publikacji

PROF. DR HAB. MARZENA DOMINIAK

Absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uzyskała drugi stopień chirurgii stomatologicznej.
Profesor zwyczajny i kierownik Katedry Chirurgii Ustnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 2012-2018 – profesor wizytujący w TU Drezno, Niemcy. Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i członek Komisji Edukacyjnej World Dental Fedreration (FDI). Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.
Autor ponad 300 publikacji, 5 książek w języku polskim i angielskim na temat implantologii, chirurgii jamy ustnej i ortognatycznej. Otrzymała również 4 patenty międzynarodowe i krajowe oraz wiele różnych grantów i projektów naukowych. Jest redaktorem odcinkowym do spraw stomatologii w czasopiśmie z IF ACEM- Advances in Clinical and Experimental Medicine. Znany wykładowca na konferencjach międzynarodowych i krajowych.
Jest także członkiem prestiżowego International College of Dentists (ICD) i Academy of Pierre Fouchard.

DR N.MED. ANDRZEJ SZWARCZYŃSKI, DICOI, M.SC

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, współwłaściciel i kierownik praktyki implantologicznej ASKODENT w Poznaniu. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu chirurgii szczękowej i implantologii w czasopismach polskich i zagranicznych. Absolwent Curriculum Implantologii i Master of Science In Oral Implantology na Uniwersytecie im. J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem. Diplomate ICOI. Prowadzi warsztaty i szkolenia praktyczne podczas konferencji i kongresów w Polsce i w Austrii. Aktywny członek PSI, ICOI, DGOI, OSIS-EDI, EACMFS. Członek Zarządu PSI oraz DSI. Prezes Stowarzyszenia Implant Masters Poland.

LEK. DENT. ARKADIUSZ KRĘŻLIK, DICOI

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista pierwszego stopnia stomatologii ogólnej. Właściciel NZOZ w Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi. Współzałożyciel i członek Zarządu PSI w latach 2003-2007. Członek DGZI, ICOI, DGOI, PTCTSiI, PSI. Wykładowca Ogólnopolskiego Centrum Szkoleniowego Q-Implant. Od 2005 roku Diplomate ICOI. Przedstawiciel na Polskę niemieckiej firmy Trinon Titanium GmbH oraz włoskiej firmy Bioteck. Instruktor Praktycznego Kursu Implantoprotetycznego w Klinice Uniwersyteckiej Santa Clara na Kubie. Wykładowca wielu szkoleń i praktycznych warsztatów z zakresu implantologii w Polsce, Ukrainie, Niemczech, we Włoszech, na Dominikanie i Kambodży.

Dr Konstantinos Valavanis, DICOI

Absolwent Uniwersytetu Kapodistrian w Atenach, szkolenia implantologicznego w Kraichtal oraz kursu w szkole stomatologii GOLDMAN w Bostonie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Implantologicznego SENAME, członek Komitetu Naukowego Greckiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jeden z założycieli i specjalistów DGOI. Międzynarodowy wykładowca  z zakresu stomatologii estetycznej i implantologicznej.

dr Mariusz Bołzan

Mariusz Bołzan (urodzony 22.12.1983 r. w Szczecinie) – absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, specjalista periodontolog. Uczestniczył w licznych kursach, warsztatach i konferencjach, głównie z zakresu chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej i implantologii w kraju i za granicą. Jest współwłaścicielem prywatnej kliniki “Biała Szuflada” z oddziałami w Choszcznie i Szczecinie, pracuje jako implantolog w Klinice Medico. Prowadził ćwiczenia ze studentami w ramach studium doktoranckiego w Zakładzie Periodontologii PUM. Entuzjasta implantologii i zarządzania tkankami miękkimi.

dr Andreas Barbetseas

Dr Andreas Barbetseas ukończył Wydział Dentystyczny przy Uniwersytecie Ateńskim w Grecji w 2005 roku. Specjalzacja Chirurgia Implantologiczna i implantoprotetyka uzyskana w latach 2008 – 2010 w Departamencie Periodontologii oraz Implantologii Stomatologicznej na Uniwerystecie w Nowym Jorku, USA (Przewodniczący: prof. Dennis Tarnow)

W 2010 otrzymał od władz Uniwerystetu w Nowym Jorku nagrodę za przeprowadzenie podyplomowego badania dotyczącego perioimplantologii oraz zarządzania tkankami miękkimi.  Uczestniczył w intensywnych akademickich oraz klinicznych szkoleniach w zakresie pełnej mikrochirurgii periodontologicznej oraz perioimplantologicznej. Obecnie specjalizuje się w uzyskiwaniu maksymalnej esetyki w leczeniu implantologicznym i periodontologicznym w oparciu o techniki mikrochirurgii o najmniejszej inwazyjności. 

Jest założycielem oraz Dyrektorem ds. Edukacji w ‘’ImmediaTeam International Association’’.  Misją Stowarzyszenia ImmediaTeam International jest organizowanie na całym świecie najbardziej aktualnych klinicznych szkoleń z zakresu chirurgii stomatologicznej – na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym.

Jest laueratem wielu konkrusów klinicznych, w tym zdobył pierwszą nagrodę w Bego Clinical Case Award w 2013 roku.

Członek Diplomate w International Congress of Oral Implantologists (ICOI). Jest międzynarodowym wykładowcą z zakresu zaawansowanej mikrochirurgii i implantologii stomatologicznej. Jest cenionym i uznanym ekspertem z zakresu periodontologii oraz perioimplantologii i zarządzania tkankami miękkimi. Jego wykłady są szczególnie cenione ze względu na kreatywność oraz ich wysoki poziom merytoryczny a także stanowią inspirację dla uczestników. Wielu dentystów z całego świata korzystało z jego pionierskich kursów i szkoleń dotyczących implantologii natychmiastowej oraz wczesnego obciążania, podczas których wykorsystywał najnowsze techniki chirurgiczne, włączając w to przeszczepy tkanek miękkich.

Jest Administratorem oraz Dyrektorem ds. Edukacji na SDA Study Club na Uniwersytecie w Nowym Jorku oraz stowarzyszenia Aesthetic Dentistry and Implantology, cieszącego się dużym zainteresowaniem w Grecji.